Podziękowanie dla Urzędu Marszałkowskiego w Małopolsce
Klub Sportowy Górnik Brzeszcze realizował zadanie publiczne pod tytułem: Jubileusz 100-lecia Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze.
Województwo Małopolskie wsparło realizację zadania kwotą 10 000,00 zł.
Zadanie było realizowane od 15-06-2022 roku do 22-06-2022 roku i polegało na organizacji i przeprowadzeniu turnieju - wydarzenia sportowego w dniu 18 czerwca 2022 roku pod nazwą Jubileusz 100-lecia Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze.
Miejscem realizacji zadania był stadion Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze zlokalizowany w Brzeszczach przy ulicy Ofiar Oświęcimia 68.
Przeprowadzony został turniej młodzieżowych grup piłkarskich z terenu Województwa Małopolskiego i Śląskiego.
Turniej był przeznaczony dla 4 drużyn młodzieżowych ( drużyny juniorów młodszych, drużyny młodzików, drużyny orlików i drużyny żaków ) w tym z Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze.
W turnieju młodzieżowych grup piłkarskich wzięły udział następujące Kluby:
- drużyny juniorów młodszych: Klub Sportowy Górnik Brzeszcze, Ludowy Klub Sportowy Głębowice, Ludowy Klub Sportowy Rajsko, Łęcki Klub Sportowy Soła Łęki;
- drużyny młodzików: Klub Sportowy Górnik Brzeszcze, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Ludowy Klub Sportowy Przecieszyn, Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Kozy -- klub sportowy z województwa śląskiego;
- drużyny orlików: Klub Sportowy Górnik Brzeszcze, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Ludowy Klub Sportowy Poręba Wielka, Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" Kozy -- klub sportowy z województwa śląskiego;
- drużyny żaków: Klub Sportowy Górnik Brzeszcze I, Klub Sportowy Górnik Brzeszcze II, Szkółka Piłkarska Brzeszcze, Ludowy Klub Sportowy Przecieszyn.
Po meczach nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów oraz pamiątkowych: czapek, proporczyków, medali, odznak i książki.
Po turnieju drużyn młodzieżowych został rozegrany mecz jubileuszowo - towarzyszki pomiędzy drużyną seniorów Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze, a zaproszoną drużyną seniorów Górnika Zabrza. Po meczu nastąpiło oficjalne wręczenie pucharów oraz pamiątkowych proporczyków, medali, odznak i książki.
Podczas turnieju - wydarzenia sportowego odbyły się liczne konkursy oraz pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeszczach. Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Brzeszcze zapraszały do degustacji oraz zakupów własnych wyrobów.