Podsumowanie Jubileuszu 100-lecia KS Górnik Brzeszcze
18.06.2022. to data którą Mieszkańcy Brzeszcz i okolic zapamiętają na długie lata. Dzień ten był dniem Jubileuszu 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Górnika Brzeszcze.
Już od godzin porannych stadion Górnika zapełniał się rodzinami które przychodziły kibicować najmłodszym pociechom.
W turnieju młodzieżowym wystąpiło łącznie 20 drużyn, po 4 w każdej z grup tj. skrzaty, żaki, orliki, młodziki, juniorzy młodsi. W sumie w trakcie turnieju przewinęło się około 250 dzieci z takich klubów jak Szkółka Piłkarska Brzeszcze, LKS Przecieszyn, LKS Iskra Brzezinka, AP Trik Osiek, UKS Kozy, LKS Wichura Głębowice, ŁKS Soła Łęki, LKS Rajsko oraz oczywiście zawodnicy i zawodniczki Górnika.
Każda z drużyn została nagrodzona symbolicznymi pucharami a każdy uczestnik medalem. Dodatkowo wszystkie zespoły otrzymały poczęstunek a także napoje. Po rozegraniu swoich turniejów młodzież mogła skorzystać z takich atrakcji jak wesołe miasteczko, dmuchańce czy też malowanie twarzy.
Następnie przyszedł czas na główny mecz z Górnikiem Zabrze a także upamiętnienie osób najbardziej zasłużonych dla Górnika Brzeszcze.
Jako pierwsze wręczone zostały przez Panią Marszałek Iwonę Gibas Złote Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego Krzyża Małopolski które otrzymali Kazimierz Walczyszewski, Arkadiusz Skrzypaszek, Ryszard Kopijasz, Włodzimierz Włodarczyk oraz Mirosław Włodarczyka w którego to imieniu odznakę odebrał brat Włodzimierz.
Następnie zostały wręczone pamiątkowe medale z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze.
Medale otrzymali Aniela Nikiel, Mieczysław Korzec, Piotr Galon, Jan Hajdaniak, Adam Kajtoch, Radosław Szot oraz Mieczysław Dętkoś.
Kolejne odznaczenia to Odznaki Zasłużonych Działaczy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej które otrzymali Jan Bielenin, Tadeusz Olma, Stanisław Bielenin, Aleksander Grzywacz, Jacek Pędrys oraz Adam Borys ( w jego imieniu odznaczenie odebrała wnuczka Magdalena Czapla ).
Na koniec zostały wręczone złote i srebrne odznaki zasłużonych dla Podokręgu Piłki Nożnej w Oświęcimiu które trafiły do Lesława Kozieł, Janusza Bassary, Józefa Gębali, Mariusza Wójcika, natomiast srebrne do Adama Łagosa i Andrzeja Baklarza.
Po zakończeniu ceremonii rozpoczął się oczekiwany przez blisko dwutysięczną grupę kibiców mecz z czternastokrotnym Mistrzem Polski z Zabrza. W trakcie meczu publiczność zobaczyła takich zawodników jak chociażby Paweł Olkowski, Dani Pacheco, Rafał Janicki czy Matuesz Cholewiak. Mimo woli walki i ambicji drużyna Brzeszczan przegrała to spotkanie 0:8 co wcale nie jest powodem do wstydu na tle tak klasowego rywala. Z kolei na trybunach a także na boisku w przerwie spotkania można było zobaczyć liczne oprawy przygotowane przez kibiców i klub sympatyków Górnika Brzeszcze.
Po meczu gdy piłkarskie emocje już opadły można było przenieść się pod scenę muzyczną gdzie od 18 odbywały się koncerty. Najpierw wystąpił znany lokalny raper sajo który co warto nadmienić przez wiele lat grał także w Górniku. Po nim wystąpiły takie zespoły jak Bartosz Słatyński z zespołem oraz SNOW. Po tych grupach mogliśmy się przenieść w lata 90-te dzięki takim zespołom jak Big Day ze słynnym ,, w dzień gorącego lata ,, a także Sztywny Pal Azji z utworem ,, wieża radości, wieża samotności,,
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych gdzie wszyscy świetnie się bawili.