Eko Stadion na 100 lecie Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze

Klub Sportowy „Górnik” Brzeszcze w dniach od 05.12.2022 roku do 31.03.2021 roku realizował edukacyjno-wychowawczy projekt lokalny pod tytułem: Eko Stadion na 100lecie Klubu Sportowego Górnik Brzeszcze.

Partnerem Wspierającym finansowo projekt jest Fundacja PKO Banku Polskiego.

Środki finansowe przekazane przez Partnera Wspierającego pozwoliły Klubowi na zakup trawy - Kwiatowa Łączką oraz urządzenie pielęgnujące trawę.

Wczesna wiosną dzieci i młodzież będąca członkami, a także sympatykami Klubu wraz z rodzicami oraz dziadkami i babciami posprzątali teren stadionu KS Górnik Brzeszcze.

Wybrali i wygrodzili teren na którym posiali trawę - Łączka Kwiatowa. Nietypowa, proekologiczna akcja organizowana jest w celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej społeczności szczególnie wśród dzieci i młodzieży poprzez realizacje działań sportowych, ekologicznych i wychowawczych. Stworzenie międzypokoleniowej przestrzeni publicznej.

W miejscach które wybrali uczestnicy projektu wraz z rodzinami i stworzyli tzw. kwiatowe łąki - ekologiczną przestrzeń publiczna na której prowadzone będą międzypokoleniowe prelekcje na temat historii: Klubu Sportowego „Górnik” Brzeszcze, sportu w Brzeszczach, a także ekologii, zdrowego odżywiania się oraz zdrowego trybu życia.

Ponadto w okresie wakacyjnym w tych miejscach każdy mieszkaniec Brzeszcz będzie mógł przygotować sobie piknik rodziny lub wypoczynek.

Dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego - Partnerowi Wspierającemu za okazane zaufanie i wsparcie finansowe

Powiązana galeria: